Michelin Bib Gourmand 2014

5.4.2014

30

Prestižní ocenění Michelin Bib Gourmand 2014 pro Aureole Fusion Restaurant & Lounge

Prestižní gastronomický průvodce, Michelin Main Cities of Europe 2014, který vyšel 12. března 2014, opakovaně ocenil svou známkou Bib Gourmand nejvýše položenou pražskou restauraci Aureole Fusion Restaurant & Lounge, jejíž kuchyni vede šéfkuchař Jiří Král a za celým projektem stojí společnost Aureole Group s.r.o.

Restaurace svým hostům nabízí v součastné době populární koncept Fusion Cuisine, který atraktivně kombinuje světovou moderní kuchyni s kuchyní asijskou. Především je kladen důraz na použití těch nejkvalitnějších a nejčerstvějších surovin v neotřelých úpravách. Ocenění Bib Gourmand znamená především „dobré jídlo za přijatelné ceny“. Průvodce Michelin od svého vzniku získal velkou prestiž. Vznikl jako rádce pro řidiče, kde najdou na svých cestách dobré jídlo, ubytování nebo servis. V současnosti nabízí přes dva tisíce tipů na restaurace ve 20 evropských zemích a získání jeho ocenění je v gastronomii tou nejvyšší metou pro všechny kuchaře. Michelin Bib Gourmand je udělován na základě návštěvy daného provozu anonymním komisařem, který nezávisle vypracuje dle konkrétních specifik a jasně formulovaných pravidel objektivní posudek na restaurační zařízení.

Bohužel situace v gastronomickém segmentu České republiky je stále na nedostatečné úrovni a to je možná i ukazatelem proč je stále minimum restaurací, které obdrželi Michelinskou hvězdu nebo ocenění Bib Gourmand. Tato značka by měla být mezi profesionály respektována, jako nezávislé hodnocení reálného stavu daného provozu a díky neovlivnitelnosti anonymních komisařů, ač přes výraznou nechuť některých českých gastronomických pseudoinstitucí, jako ocenění a měřitelná hodnota kvality služeb nad rámec hranic České republiky. Pro progresivní a smysluplný rozvoj gastronomie, nejen v Praze je nezbytné vnímat pohostinství jako jedinečnou službu a tomuto základním principu přizpůsobovat filozofii fungování daného produktu na trhu. Proto je Michelin Guide celosvětově respektován jako nezávislý a reálný gastronomický průvodce.

…více info zde http://www.novinky.cz/muzi/330117-ceska-republika-obhajila-dve-restaurace-ovencene-michelinskou-hvezdou.html